Спортика разгроми София Лейдис с 14:0 в пореден мач от женското първенство по футбол.  На терена в село Рилци момичетата на треньора Радослав Креснички не оставиха съмнение в превъзходството си и освен 14- те гола пропуснаха още толкова положения за гол. Четири гола вкара Мария Рикева, която се появи след почивката, по три гола вкараха Моника Балиова и Василена Стефанова, а останалите попадения бяха дело на Петя Манова, Мария Кърцелска, Елена Каменова и  Гергана Халянова. Дебют в женското първенство записаха Радост Митревска дъщеря на шефа на ДЮШ Пирин Радослав Митревски и Мария Маркова. С победата Спортика вече има 12 точки и дели първо място с НСА, но столичанки имат мач по- малко.
В същото време четири момичета играха в определен период от мача България – Унгария за девойки до 15 годин в Сливен. Виктория Пенчева, Карина Руменова и Кристияна Владимирова играха до 70 минута при загубата с 0:3, а сред резервите се появи Атанасия Трайкова. Утре българския отбор играе втора контрола, този път срещу Румъния.