ФК Спортика заслужи бронзовите медали в завършилия вчера шампионат при жените за сезон 2022-2023. В последен мач от първенството момичетата на Радослав Креснички надиграха с 2:0 градския си съперник Пирин Лейдис.

И двете попадения бяха дело на Лилия Костова, която се разписа преди почивката. Символичните гости на стадион Христо Ботев владееха инициативата през по – голямата част от мача и пропуснаха няколко добри положения за гол. Неприятна контузия получи Антонина Шопска при един от многото сблъсъци в мача . Това обаче не помрачи радостта от поредното класиране на Спортика в ТОП 3 на родния шампионат.

Медалите и купата на бронзовите медалистки връчи председателя на ОС на БФС Благоевград Александър Кабзималски.