Впечатляваща победа за ФК СПОРТИКА през изминалия уикенд над отбора на София Лейдис, среща играна на стадион в кв.Враждебна София. Още в 5мин. Лили Костова откри резултата и оттам нататък до края на полувремето освен две греди паднаха и нови три гола 35 и 44мин. дело на Антонина Шопска и 43мин. на Ивана Тодорова. През второто полувреме картината беше същата, като през първото полувреме, като на терена имаше сама един отбор и головете заваляха един сред друг, в 67,73,89мин. отново Лили Костова бе точна и 69мин. с красив гол се разписа Гергана Халянова.Благодарение на пропуските на благоевградчанки и нови две греди резултата можеше да бъде катастрофален. Така Спортика остава в борбата за сребърните медали, като в неделя 04.06.2023г. от 14:00ч. на стадиона в с.Рилци среща отбора на ФК Енко Пловдив. Благодарности към неотлъчно присъстващата публика на отбора.