„Тежката артилерия“ на „Спортика“ влезе в действие във визитата срещу „Севлиево лейдис“ в поредния кръг на женското футболно първенство и момичетата на Радослав Креснички-Джарата качиха трите точки в автобуса за дома с категоричното 4:0. Победата остави живи надеждите на благоевградчанки да застигнат доскорошния хегемон НСА и да завържат възела за сребърните медали. Разликата между двата състава може да бъде скъсена още повече, след като тимът от областния център на Пиринско изиграе мача резерв в сравнение със студентките идния четвъртък срещу „Пълдин“. Дамският еквивалент на орлетата може индиректно да подпомогне амбициите на съгражданките, ако се справи с пловдивчанки този уикенд, или поне ги изтощи максимално.

В Севлиево начало на голеадата постави петричанката Лили Костова. Най-титулуваната българска футболистка, с шампионски титли в четири държави, изригна в 6-та и 23-та мин. В 49-та мин. другата голяма звезда Венидона Сърбинска придаде класически характер на резултата, а четвърт час преди края във втори пореден мач се разписа завърналата се от Северна Македония Антонина Шопска. В неделя в Благоевград пристига тимът на „Варна“ с бремето от домакинската издънка срещу „Енко“, който е най-близо до топ 3.