Седемте националки от „Спортика“ играха вчера за победата на девойките до 16 г. на България с 1:0 срещу Северна Ирландия в първия двубой от международния турнир под егидата на УЕФА в курорта Албена. Цялата защита на младите лъвици беше окомплектована от футболистки на по-стария благоевградски клуб – Елена Каменова, Ивана Чалъкова, Гергана Халянова и Ана Церовска, които записаха цял мач. В стартовите 11 започна и острието Моника Балиова, която беше на игрището половин час.За втората част от пейката влезе Петя Манова, в добавеното време разкърши Мария Кърцелска. Победното попадение реализира в 5-та мин. от пряк свободен удар Гергана Георгиева от „Пълдин“.В четвъртък избраничките на Троян Радулов излизат срещу Черна гора, в неделя е последният спаринг срещу Северна Македония.В офиса на „Спортика“ пристигна потвърждение на повиквателните на петричката вратарка Милена Караколева и на Ивета Андрейчева за националния отбор на 19-ките, на който предстои участие в елитната европейска квалификация в Нидерландия. Решителните битки за класиране на финалите са от 4 до 12 април.

България /U-16/: М. Илиева, Ел. Каменова, Ив. Чалъкова, Г. Халянова, А. Церовска, С. Михалева (46-Т. Попова), Г. Георгиева (46-П. Манова), Р. Дамбалова, М. Балиова (30- Т. Митова), Н. Диманова (77-А. Георгиева), К. Равначка (51-Р. Бонева, 90-М. Кърцелска).