Триото националки до 17 г. на „Спортика“ играха в загубената с 1:2 европейска квалификация срещу Украйна в Сливен. На стадион „Хаджи Димитър цял мач остана на терена защитничката Елена Каменова, в стартовите 11 започна и Ивана Тодорова, която беше заменена в 56-та мин., а Василена Стефанова влезе на смяна в заключителната четвърт на мача. Трите гола паднаха в рамките само на пет минути. Диана Боровска откри за съперничките в 33-та мин., след още две равенството възстанови Силвия Найденова, но 180 секунди по-късно Варина Птицина донесе победата на украинките. Утре нашите момичета срещат Латвия, но само чудо може да ги изпрати в следващата фаза на борбата за класиране на еврофиналите.

Същевременно 13-ките на „Спортика“ записаха поредния успешен уикенд и на практика подпечатиха предсрочно визата си за участие във финалния фестивал, който ще събере най-добрите отбори в отделните зони на страната за излъчване на първенеца в тази възраст. В третия от четирите турнира възпитаничките на Радослав Креснички-Джарата победиха на изкуственото игрище в спортния интернат в Благоевград съгражданките от ДФК „Орлетата“ с 3:0 и „Миньор“ /Пк/ с 4:0 в потвърждение на хегемонията си, която се изразява в 6 от 6 победи и нито един допуснат гол. Много близо до целта са и 17-ките на по-стария клуб в областния център на Пиринско.