По-старият благоевградски женски тим „Спортика“ се оттегли в зимна ваканция на третото място в класирането на женското футболно първенство, само на точка от второто, на което е доскорошният хегемон НСА, и на четири пред най-близкия преследвач „Енко“.  Момичетата на Радослав Креснички-Джарата сложиха чертата на есенния полусезон с отложения мач от 1 октомври срещу аутсайдера „Светкавица“, в който разбиха със 7:0 съперничките си от ловешкото село Градежница, които домакинстват на терена селска ливада в съседното Галата. Победата беше подаръкът на отбора за ЧРД на клубния бос Искрен Мазнев. Гостенките от областния център на Пиринско си осигуриха комфортен аванс от 4 гола още преди да са изтекли 20 минути след началото и добавиха само три при доиграването на срещата през втората част. С по две попадения се отличиха Моника Балиова /9, 19/ и Василена Стефанова /14, 67/, по веднъж се разписаха Ивана Христова /11/, Гергана Халянова /48/ и Мария Аянова /64/. В седмицата преди двубоя мълниите предложиха размяна на домакинствата заради прогнозите за влошаване на времето на север от Стара планина, но впоследствие се отметнаха и мачът се игра, както е заложен в програмата. След преполовянето на кампанията с допуснатите 10 гола „Спортика“ е с втората най-непропусклива защита след абсолютния лидер без загубена точка „Локомотив“ /СтЗ/ и с четвъртата по сила атака. Р. Креснички и подопечните му влизат в пролетното продължение на шампионата седмица по-късно от останалите, тъй като първият кръг през новата година за тях е нулев след отказването от участие на „Риал“ /Ковачевци/.