Футболните националки до 17 г. тръгнаха зле в европейската квалификация в курорта Албена с внушително поражение 0:5 от Хърватска. Това минира още на старта класирането на младите лъвици за решителния кръг от пресевките за финалите на първенството на Стария континент догодина. Селекционерът Троян Радулов даде титулярно място на две от трите си избранички от благоевградския „Спортика“. Цял мач остана на терена в българската отбрана Елена Каменова, а Ивана Тодорова беше сменена в след час игра, докато съотборничката им Василена Стефанова влезе на смяна в началото на второто полувреме. Домакините бяха шокирани с гол от съблекалнята на Леа Маричич. Злополучният сценарий се повтори с два бързи гола веднага след почивката на Врачевич и Петкович, а за капак хърватките получиха и две дузпи, реализирани от Ловрич и Вунич. Следващият мач на нашите момичета срещу Фарьорски острови е идния вторник отново на ст. „Албена 1“.

Талантите от школата на благоевградчанки отвяха с 13 гола орлетата и „Миньор“

Настроението в лагера на „Спортика“ вдигнаха 13-ките от академията на клуба, които триумфираха и във втория от веригата турнири за излъчване на финалистките за заключителната надпревара в края на сезона на най-добрите отбори от различните зони в страната. Момичетата на Радослав Креснички отвяха в Перник с 5:0 талантите от ДФК „Орлета“ и с 8:1 домакините от „Миньор“, затвърждавайки хегемонията си в тази възраст в Югозапада след стартовия турнир миналия месец на изкуственото игрище в Спортния интернат в Благоевград, когато се наложиха с 2:0 над съгражданките и с 10:0 срещу перничанки.