По-старият женски футболен клуб в Благоевград „Спортика“ подаде две националки за предстоящата европейска квалификация до 19 г. в Косово, където съпернички на младите лъвици са домакините и Гибралтар. В селекцията на Станислава Цекова място намериха обичайната заподозряна на пост №1 Милена Караколева и Ивета Андрейчева. За база на българския състав от 6 до 10 ноември БФС избра областния център на Пиринско, където ще протече подготвителният етап до заминаването на нашите момичета за Прищина. Само първият в потока продължава в следващата фаза на пресевките за финалите в първенството на Стария континент.

Преди лагера М. Караколева и Ив. Андрейчева ще бъдат на разположение на клубния си тим за домакинството в края на седмицата срещу „ЛП Суперспорт“, имаха принос и за пестеливия успех през отминалия уикенд с 3:1 на гости на опашкаря „Чардафон“, с който момичетата на Радослав Креснички изместиха следващия си съперник от топ 4 в женския шампионат. Андрейчева вкара третия гол в Габрово след час игра. До почивката се разписаха Моника Балиова в 27-та мин. и Василена Стефанова в самия край на полувремето. За домакините почетно отбеляза в 70-та мин. Катрин Колева.В турнира до 17год. който се проведе на ст.Рилци надпреварата спечели „Спортика“ след три убедителни победи – с 5:0 над „Риал“ /Ковачевци/, с 4:0 над пиринки и 3:0 над НСА.