Футболистките на „Спортика“ се върнаха сухи от морето, където отнесоха с 4:0 варненки и се настаниха в топ 3 на женското първенство с по-добра голова разлика от „Етър“ и другия благоевградски тим „Пирин“, който не изпуска от поглед съгражданките след домашния успех с 2:1 срещу „Пълдин“. Момичетата на Радослав Креснички-Джарата реализираха по два пъти на полувреме. Голямата звезда в родния шампионат Лили Костова откри с глава и призна, че не помни откога не е вкарвала с тази част на тялото си през дългата си кариера в чужбина и шампионските триумфи в четири различни държави. В съдийския протокол името на петричанката е вписано като автор и на второто попадение, след като при нейно центриране от корнер топката се отби в противничка, преди да влети в мрежата. Разликата направи класическа на празна врата Ивета Андрейчева, а голът на мача отиде на сметката на Петя Манова, която обра паяжините под дясната сглобка с шут отдалеко.Също през уикенда блесна 11-годишната Анджелина Петрушева от девическата формация до 13 г. школата на „Спортика“, която спечели поредния турнир в този възрастов сегмент на терена в Спортния интернат в Благоевград. Острието от град Рила наниза 6 гола в мрежата на „Миньор“ /Пк/ за разгрома 10:0 и двата за 2:0 срещу нежното направление на „Орлетата“, които заеха второто място след 3:0 срещу перничанки. Четвъртият участник в надпреварата „Металург“ не се яви.