С фамозен гол на Ана Церовска футболистките на „Спортика“ направиха престижно равенство 1:1 с вицешампиона на Северна Македония от последното първенство на жените оттатък западната ни граница „Тиверия“. Визитата на благоевградчанки в Струмица оцвети с майсторския изстрел с глава играчът на спаринга в средата на първото полувреме на встъпителната проверка от предсезонната подготовка на седмия в България. Превъзходството преди почивката на гостуващия тим се изрази и с удара в гредата на Петя Манова. След антракта домакините излязоха от шока и стигнаха до хикса в началото на второто полувреме. Направените смени запазиха статуквото на терена до финалния съдийски сигнал.

„Като за начало се представихме добре. Нашите приятели от Струмица се погрижиха нищо да не ни липсва по време на престоя при тях, контрола със силен противник винаги е от полза. Участие в мача взе и Венидона Сърбинска, като всички стискаме палци отново да облече екипа на родния си клуб“, коментира наставникът Радослав Креснички, който работи с ударната група от 16 момичета, изнесли тежестта на отминалата кампания. Бившият защитник на орлетата повежда утре подопечните си на турнир в Несебър. Специалистът намекна, че очаква класно попълнение в близките дни, но спести повече конкретика. Днес се тегли жребият за новия шампионат, заявки са подали 14 отбора, с два по-малко от предния сезон. Тимовете, които развяха бялото знаме, са столичният „Барокко“ и шуменският „Олимпия“.