В неделя се изигра мач от последния кръг на Държавното първенство по футбол за жени в гр.Севлиево.Лошите атмосферни условия не спряха класическата победа на Спортика над отбора на Севлиево. Мачът започна равностойно като играта се водеше в центъра на терена и с по -малко положения пред двете врати. И все пак по – упорити се оказаха благоевградчанки и в края на първото полувреме при страхотна атака Вени Сърбинска откри резултата за 1:0. През второто полувреме момичетата на Радослав Креснички излязоха още по – мобилизирани да удвоят резултата и при една от многото атаки в 75мин. Василена Стефанова бе спряна в наказателното поле на домакините и главния съдия не се поколеба и посочи 11метров наказателен удар, който стандартния изпълнител Ивана Тодорова изпълни перфектно за 2:0.Срещата продължи в същия дух с много атаки за Спортика, но и мното пропуски, един път и гредата спаси севлиевки след туповен удар на Гергана Халянова. И докато домакините се опитваха в края на мача да стигнат до почетно попадение при изпълнен корнер и присъединилата се вратарка да помотне за вкарването на гол се получи отбита топка от благоевградската защита и от центъра Вени Сърбинска премина необезпокоявана до противниковата врата за отбелязване на третия гол. Поздравления за момичетата на Спортика за изиграния перфектен мач. Отложената среща с ОФК Пирин ще се играе на 14.12.2023г./четвъртък/ от 14:30ч. на стадиона в с.Рилци.