Футболен клуб Спортика надигра категорично Пирин с 4:0  в мач от поредния 25 кръг на първенството при жените. Дербито на Благоевград, игран на терена в село Рилци така и не се състоя. Тоталното превъзходство на Спортика се отрази и на крайния резултат, а момичетата на Радослав Креснички пропуснаха и няколко много добри положения за гол. Старт на головата фиеста в 37мин. даде Моника Балиова, която с хубав удар в далечния ъгъл откри за 0:1. Символичните гости стигнаха до втори гол само три минути след почивката. Точна от бялата точка бе Ивана Тодорова. До края на мача се разписаха още Василена Стефанова в 60мин. и Моника Балиова за втори път в 65мин. С победата Спортика се доближи до третото място и бронзовите медали, за които трябва да спечели последното си домакинство на 8 юни срещу Севлиево лейдис. Севлиевки направиха 0:0 с Пълдин и препънаха пловдивчанки за трето място. Освен в отборната надпревара Спортика осигури и момичета за индивидуални класации. Вратарката Милена Караколева вече е непостижима в класацията за най- много сухи мрежи . Цели 12 мача Милена не е допуснала попадение във вратата. Моника Балиова пък e на второто място в класацията на голмайсторите с 21 попадения. През изминалия уикенд приключиха и първенствата на девойки до 13 и 15г. И в двете ФК СПОРТИКА е недостижим на върха, без нито една допусната загуба цяла състезателна година,и стана първия отбор осигурил си място на финалите през юни месец.